Informacja ze spotkania zespołu negocjacyjnego Umowy Społecznej GK Enea

Notatka

W dniu 20.11.2018r. odbyła się kolejna tura negocjacji Umowy społecznej dla GK Enea.
Związki Zawodowe z Enea Wytwarzanie sp. z o.o. reprezentowali przy stole negocjacyjnym Jacek Bolek i Zenon Stolarski, oraz w roli doradców Marcin Łukasiewicz, Sebastian Bieniek, Sławomir Luśtyk , Anna Wesołowska.

Strony wynegocjowały część zapisów dotyczących długości trwania umowy oraz Gwarancji Zatrudnienia wraz z ilością odpraw wypłacanych w przypadku rozwiązania umowy o pracę, z przyczyn leżących po stronie pracodawcy.
  1. Okres obowiązywania umowy to 7 lat.
  2. Zapisami umowy będą objęte osoby ze stażem powyżej 24 miesięcy.
  3. Wysokość odprawy będzie obliczana jak za niewykorzystany urlop pracownika.
  4. Ilość odpraw będzie rosła liniowo, proporcjonalnie do długości lat pracy; za każdy rok pracy jeden miesiąc odprawy, maksymalnie do 33 miesięcznej odprawy. Przykładowo:
- 2 lata pracy, odprawa 2 miesięczna plus ustawowa 2 miesięczna.
- 8 lata pracy, odprawa 8 miesięczna plus ustawowa 3 miesięczna
- 33 lata pracy, odprawa 33 miesięczna plus ustawowa 3 miesięczna
- 40 lata pracy, odprawa 33 miesięczna plus ustawowa 3 miesięczna
  1. Po 6 latach obowiązywania umowy strony zobowiązują się do podjęcia negocjacji w celu przedłużenia obowiązywania porozumienia.
Pozostałe zapisy do umowy będą negocjowane na następnych spotkaniach najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 29.11.2018r.